POZVÁNKA: Komunitný výstup na Kubínsku hoľu – 1. jún 2024, 8:30 hod

Náš najbližší komunitný výstup bude opäť niečim výnimočný, tentokrát sme ho spravili child-friendly. Spoločne sa vyberieme na Kubínsku hoľu (sleduj facebook event výstupu). Prichystali pohodovú túru vhodnú pre deti, balíčky s malým prekvapením pre najmenších ale hlavne pekný čas strávený v prekrásnej prírode pohoria Oravská Magura. Poď s nami!

Pred odchodom nám Kofola dodá energiu a budeme sa tešiť na parádne fotky, ktoré spravíme vďaka nášmu partnerovi Canon. Zaujímavá prednáška od Lesmír-u poteší malých aj veľkých!

Pôjdeme po zelenej náučným chodníkom na Chatu na Kubínskej holi – trasa. Čaká nás 4,8 km s prevýšením 330m. Ak bude náučný chodník nepriechodný (prebiehajúca ťažba), pôjdeme na chatu po zjazdovke. Výber trasy upresníme na mieste.

Na tejto trase sa nachádza horská chata, kde sa môžeš občerstviť. Avšak nezabudni na doplnenie energie pre teba a tvoje ratolesti najmä cestou hore: napr. ovocie, sladká tyčinka a dostatok vody.

Čaká nás letný výstup, okrem funkčného oblečenia, kvalitnej outdoorovej obuvy si nezabudni so sebou zobrať aj náhradné veci na prezlečenie a paličky.

Na našich komunitných výstupoch nejde o výkon a ani o tempo. Snažíme sa udržať komunitu pokope, aby mali účastníci možnosť spoznať nových ľudí, nájsť si nových parťákov a užiť si krásne výhľady. Počas výstupu sa stretávame na niekoľkých spoločných checkpointoch a samozrejmá je aj spoločná skupinová fotka na vrchole.

Nezabudni na povinné postenie na hory! Členovia KST Hikemates a iných klubov KST majú poistenie zabezpečené vďaka svojmu členstvu.

Ostatní účastníci / nečlenovia sú POVINNÍ zabezpečiť si poistenie na hory buď celoročné alebo na tento konkrétny dátum. Napríklad cez poisťovňu UNION a jej ponuku jednodňovného poistenia.

Pridaj sa do nášho turistického klubu KST Hikemates a budeš mať výhodu bezstarostného celoročného poistenia na hory.

Sme najväčší turistický oddiel KST (pridaj sa k nám). Venujeme sa zmysluplným projektom, ktorými prispievame k rozvoju turistiky na Slovensku: vydávame tlačený magazín (aktuálne číslo),
podporujeme údržbu a rozvoj turistických útulní, organizujeme brigády ( Postavili sme nové turistické mostíky v Kumštovej doline v Nízkych Tatrách), pravidelné podujatia s myšlienkou vzdelávania a komunitné výstupy.


Dôležité:

  • Hikemates nezodpovedá za konanie účastníkov turistického podujatia. Každý účastník turistického podujatia sa zúčastňuje turistického podujatia dobrovoľne, na vlastnú zodpovednosť a nebezpečenstvo.
  • Účasťou na podujatí každý súhlasí s použitím foto a video materiálov vyhotovených počas podujatia s jeho podobizňou, aj na marketingové účely.

Pridaj sa do nášho newslettera ✉️

Budeme ti posielať super tipy na túry, nové články a iba užitočné veci. Žiaden SPAM, čestné turistické!

Redakcia Hikemates

Pripravujeme pre vás tie najlepšie články o prírode, vybavení a tipoch na výlety.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *