Archiv

Víkend bude prevažne priať turistike. Počasie na horách na 23. a 24. novembra

2 zdieľaní

Meteorológovia SHMÚ predpovedajú, že tento víkend sa budeme môcť vybrať na túry. Jedinou výnimkou by mala byť sobota vo Veľkej Fatre, kde pravdepodobne zaprší. Nezabudnite si, najmä vo Vysokých Tatrách, zobrať so sebou zimnú výstroj.

V noci na sobotu by malo byť polooblačno až oblačno, nad cca 1600 m na strednom a východnom Slovensku sneženie. 
V sobotu 23. novembra bude polojasno až oblačno. Ráno najmä vo východnej  polovici Slovenska , hmla alebo zamračené, výnimočne slabý dážd alebo mrholenie. V nedeľu 24. novembra jasno až polojasno. V noci a dopoludnia miestami hmla alebo nízka oblačnosť, teplo.

Vysoké Tatry

Cez víkend dporúčame vybehnúť si napríklad na chatu pod Soliskom. Vo Vysokých Tatrách v predchádzajúcich dňoch najmä vo vyšších polohách pribudlo niekoľko desiatok centimetrov snehu a je vyhlásený 1. stupeň lavínového nebezpečenstva. Podľa Strediska lavínovej prevencie je sneh už od 1.600 m.n.m. a nebezpečné sú polohy nad 2.100 m.n.m.

Nízke Tatry

Z malebnej osady Magurka sa dá za pár hodín vyjsť na hlavný hrebeň Nízkych Tatier. Či už sa vyberiete na Chabenec alebo na Ďurkovú.

Veľká Fatra

Keďže sa neskoro rozvidnieva a skoro stmieva vo Veľkej Fatre sa vyberte na kratšie túry. Napríklad z Podsuchej na Šiprúň a späť.

Malá Fatra

Okruh zo Štefanovej na Stoh, je ako stvorený na krátke zimné dni.

2 zdieľaní

Napíš komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*