Archiv

Vo Vysokých Tatrách bude snežiť, ale víkendovej túre to nezabráni. Počasie na 30.11. a 1.12.

2 zdieľaní

Aj tento víkend sa môžeš vybrať na turistiku, aj keď počasie nebude úplne ideálne. Okrem sneženia a oblačnosti si v Tatrách dávajte pozor, šmýka sa a preto je nutné nosiť zimnú výstroj.

Meteorológovia z SHMÚ predpovedajú že v sobotu, v posledný novembrový deň, bude cez deň malá, na severe aj zväčšená oblačnosť, preto budú aj snehové prehánky a napadne asi do 3 cm snehu. V nižších polohách do 400 m dážď alebo dážď so snehom. Ochladí sa a na mnohých miestach môže mrznúť, preto sa treba do hôr dobre obliecť. V horských polohách vo výške 1500 m totiž bude okolo -8 stupňov.

V nedeľu 1. decembra od juhozápadu bude viac oblačnosti a môže slabo snežiť, alebo mrholiť. Cez deň okolo -1 až 4 stupne.

Vysoké Tatry

V sobotu spôsobí studený arktický vzduch v kombinácii s veľkou oblačnosťou vo Vysokých Tatrách sneženie. Popoludní sa bude oblačnosť zmenšovať, v nedeľu by malo byť jasno až polojasno a popoludní pribudnú oblaky. Stredisko lavínovej prevencie hlási prvý, najnižší, stupeň lavínového nebezpečenstva. Nový sneh vo vyšších polohách je na tvrdej zľadovatelej staršej vrstve, ktorá sa nad 2.000 m.n.m. pohybuje v rozmedzí medzi 15 a 70 cm.
Vybrať sa môžeš napríklad na túru na Predné Solisko >>>>>.

Nízke Tatry

Mrazy udrú aj v Nízkych Tatrách, možnosť sneženia počas víkendu je však nízka. Lavínové nebezpečenstvo nehrozí. Na túru sa môžeš vybrať napríklad na Rovnú Hoľu z Nižnej Boce >>>>>

Veľká Fatra a Malá Fatra

Vo Fatrách bude cez víkend zamračené, no na turistiku vhodné počasie. Aj tu udrú mrazy. Ani vo Veľkej a Malej Fatre nehrozí lavínové nebezpečenstvo, pretože podľa Strediska lavínovej prevencie je vo výške nad 1.400 m.n.m. len 1 centimeter nového snehu. V Lúčanskej Fatre sme ti na tento víkend vybrali väčší okruh z Kunerádu na Veľkú Lúku, nemusíš ho samozrejme prejsť celý, aby si sa vrátil do zotmenia >>>>>

2 zdieľaní

Napíš komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*