Hikemates momentky

Sme len tvoje 2%

od krajších útulní, lepších chodníkov, najlepšieho portálú a najväčšej komunity.

Chcem vás podporiť
2% z dane pre KST Hikemates

V Hikemates sa venujeme zmysluplným projektom, ktorými prispievame k rozvoju turistiky na Slovensku. Podporujeme údržbu a rozvoj turistických útulní. Organizujeme brigády, počas ktorých zbierame smeti z prírody, a pravidelné podujatia s myšlienkou vzdelávania. Našou víziou je spájať hory a ľudí. Vďaka tvojim 2 percentám z dane sa nám toho podarí realizovať ešte viac!

Kam pôjdu tvoje 2%

Prioritne na rozvoj projektu turistických útulní. Našim najdôležitejším cieľom v 2022 je postaviť 3 nové útulne.

Akonáhle budú stáť, budeme pokračovať v projekte rekonštrukcie Ramže. Tá stojí na červenej trase hrebeňovky Nízkych Tatier a zároveň na trase cesty hrdinov SNP. Kto s ňou už mal tú česť vie, aká nevyhnutná je jej rekonštrukcia. Spolu so správou NAPANT sme sa pustili do vybavovania nevyhnutných podkladov na jej revitalizáciu. Dali sme vypracovať projekt rekonštrukcie a teraz potrebujeme získať 20 000 € na realizáciu tejto komplexnej opravy.

Tvojimi 2 percentami z dane preto prispeješ aj na rekonštrukciu Ramže, ktorá bude slúžiť turistom a vďačne poslúži aj tebe.

Čo sme už spolu dokázali?

#ZažiÚtulne

S cieľom vytvoriť nové priestory pre spojenie človeka s prírodou, sme spolu s madebythe: spustili jednu z najúspešnejších kampaní na StartLabe. Projekt #ZažiÚtulne vznikol so zámerom zorganizovať achitektonickú súťaž k stavbe troch celkom nových turistických útulní na Slovensku. Šetrne, s čo najmenším negatívnym dopadom na okolie. A s ohľadom na našu históriu a tradície.

Architektonické návrhy útulní

Vďaka vašej podpore sme počas kampane vyzbierali viac ako 60 000 € a mohli sme tak úspešne zrealizovať architektonickú súťaž, pomocou ktorej sme získali 3 návrhy nových útulní. 

Stavba nových útulní

Jedna útulňa, ktorú z prostriedkov postavíme bude stáť v Muránskej planine. Pre ďalšie dve útulne sa nám podarilo získať financie od krajských organizácii cestovného ruchu a budú stáť na trase Cesty hrdinov SNP – jedna vo Volovských vrchoch a druhá v Malých Karpatoch. Viac informácií o projekte #ZažiÚtulne sa dočítaš na stránkach turistickeutulne.sk.

Oprava prístreškov

Z vyzbieraných peňazí sme ďalej v spolupráci s NAPANT a OZ Sloboda pohybu zrekonštruovali strechu prístrešku v Hiadeľskom sedle v Nízkych Tatrách a senník pod Krstou horou vo Veľkej Fatre.

Zabezpečenie výbavy na útulne

Pre 9 útulní sme zakúpili užitočné náradie – sekery, metly, lopaty aj lekárničky. Roznášať ich budeme postupne v priebehu jari 2022.

Oprava turistických chodníkov

Aktívne sa zapájame aj do pomoci chatárom. Veľmi pekná akcia bola napríklad oprava po zime zavaleného chodníka na Téryho chatu, kde sme spolu s dobrovoľníkmi odstránili zosunuté skaly asi na 50 metrovom úseku.

Ak sa ti páči, čo robíme, podpor nás!

Ako nám vieš ešte pomôcť

01

Sleduj nás

Na Facebooku, Instagrame alebo sa pridaj do našej komunity.

02

Staň sa našim členom

Podporíš nás a k tomu ti pridáme poistenie a ďalšie výhody.

03

Kúp si naše produkty

Naše produkty nám pomáhajú financovať naše aktivity.

Zľavy, ktoré získaš s Hikemates členstvom
Zľavy na ubytovaní VYSOKÉ TATRY Západné Tatry NÍZKE TATRY VEPORSKÉ a STOLICKÉ VRCHY STRÁŽOVSKÉ VRCHY MALÁ FATRA VEĽKÁ FATRA MURÁNSKA PLANINA MALÉ KARPATY PIENINY POVAŽSKÝ INOVEC ZĽAVY VO VYBRANÝCH OBJEKTOCH KČT ZĽAVY VO VYBRANÝCH OBJEKTOCH ÖTK – ÖSTERREICHISCHER TOURISTENKLUB Zľavy v obchodoch
Turistická lekárnička
Čo by mala obsahovať tvoja turistická lekárnička?

V krízových situáciách môžu o prežití rozhodovať minúty a to, či máš pri sebe nevyhnutnú výbavu na pomoc. Stiahni si brožúrku zadarmo, ktorá ti poradí, čo všetko by si mal mať v lekárničke.

PDF zadarmo