Aj tento rok nám môžeš pomôcť svojimi 2% zrealizovať ďalšie projekty a prispieť tak k rozvoju turistiky na Slovensku

Nové 3. vydanie

Magazín písaný s batohom na pleciach

Hory naľahko

Kúpiť Hikemates magazín
Hikemates Magazín 3
už od12 €
Slovensky aj Česky
164 strán2x ročne

plných príbehov, praktických návodov, úprimných rozhovorov a zamyslení o horách a ľuďoch.

Vydávať tlačený magazín v dobe internetu a sociálnych sietí sa môže zdať naivné, no podľa nás sú niektoré príbehy príliš vzácne na to, aby zanikli v digitálnom svete. Príbehy zažité a písané dobrodruhmi ako ty.

Listovanie v tlačenom magazíne. Pomalé prezeranie nádherných záberov. Vôňa papiera. Toto všetko núti spomaliť, zastaviť, intenzívne prežívať. Niečo, na čo pri nekonečnom zhone 21. storočia tak často zabúdame. Je to práve pocit prítomnosti, ktorý nachádzame na horách a pomocou Hikemates magazínu ti ho chceme priniesť kdekoľvek sa nachádzaš.

3. vydanieHory naľahko

V slovenčine aj češtine

Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2 Hikemates magazín 3 vydanie ukážka 2

Tretie a zároveň aj prvé vydanie Hikemates. Tretie v poradí, no prvé písané v češtine aj slovenčine. Čechov a Slovákov nespája len spoločná minulosť a fakt, že si rozumieme, keď komunikujeme v našich jazykoch, ale aj láska k horám. Je jedno, odkiaľ sme, rovnako milujeme Krkonoše aj Tatry. Preto chceme vydávať magazín, ktorý je blízky ako Slovákom, tak aj Čechom.

Nielen váha batoha, ale aj naše myšlienky, zdravotné problémy a chýbajúce skúsenosti nám často stoja v ceste za zážitkami, ktoré hory naľahko ponúkajú. V treťom vydaní Hikemates magazínu sa dozvieš, aké bremená so sebou na hory nosíme, a nájdeš v ňom odpovede, ako sa s nimi vysporiadať.

Poradíme ti, ako sa zbaviť bolesti v kolenách, ako si vyskladať lekárničku na hory podľa tvojich potrieb aj ako si vybrať spacák, v ktorom ti bude teplo bez toho, aby vážil kilá navyše.

Bez správného spacáku se na svých expedicích neobejde ani Caro, která ti přiblíží, jaké to je být horskou vůdkyní. Italský průvodce Luca tě vezme na pětidenní trek do jedné z nejdivočejších oblastí Itálie na úbočí Mont Blancu. A o tom, že krásné hory máme i na Slovensku a v Česku, tě přesvědčí nejhezčí výhledy z Malé Fatry společně s kompletním turistickým přehledem celého pohoří.

V hlavním rozhovoru se dozvíš, proč si Radek Jaroš z vrcholu Everestu nic nepamatuje.

Hikemates magazín ako darček
Výhodné!

Pribaľ si k tretiemu vydaniu druhé do zbierky

Kúp si 2. a 3. vydanie za lepšiu cenu. Témou druhého vydania je “Ako si užiť zimu” a okrem iného v ňom objavíš rozhovor s Andrzejom Bargielom, ktorý zlyžoval druhý najvyšší vrch sveta K2.

iba za
24 €36 €
Vynikajúci magazín s kopou zaujímavého čítania. Marek K.
Jedinečný Slovenský outdoorový magazín pre ľudí, ktorí milujú čas stravený v prírode a na horách. Martin M.
Pútavé čítanie nielen pre turistov. Baša V.

Čo nájdeš v 3. vydaní

8

Ľahkosť bytia na horách

Telo bez nadmerne ťažkého batoha nám umožní vidieť nielen viac, ale sa na okolie lepšie sústrediť a intenzívnejšie vstrebávať jednotlivé vnemy.

12

Naľahko, ale bezpečne

Turistika naľahko má svoje čaro. Bezpečnosť je však prvoradá. Preto sme v spolupráci s Horskou záchrannou službou pripravili rady a tipy, ako sa pripraviť na horské dobrodružstvá s ľahkým batohom.

18

Nezabudni lekárničku!

V krízových situáciách môžu o prežití rozhodovať minúty – a to, či máš pri sebe nevyhnutnú výbavu na pomoc. Čo by nemalo chýbať v tvojej lekárničke na hory?

22

Svoboda s batohem na zádech

Batoh na zádech nemusí být jako koule u nohy, která omezuje tvůj pohyb v horách. Může znamenat i velkou svobodu. Správné věci v batohu ti totiž dají soběstačnost a nezávislost.

30

Esencie

Povinná výbavy, ktorú musí mať v batohu každý turista.

34

Cieľom nesmie byť vrchol, ale návrat

Ako prvý Čech a len pätnásty človek na svete vystúpil na všetkých štrnásť osemtisícoviek bez použitia kyslíkového prístroja. Radek Jaroš.
→ Prečítaj si ukážku kapitoly

46

Jak si vybrat spacák

Spacák, stan a batoh jsou obvykle tři největší, nejtěžší a nejdůležitější části výbavy, proto se jim říká „velká trojka“. Na nich máš také největší možnosti ušetřit kilogramy, které poneseš na zádech.
→ Prečítaj si ukážku kapitoly

52

Les je najväčší filter CO2

Udržateľnosť, znižovanie emisií oxidu uhličitého, uhlíková neutralita, uhlíková stopa? Týka sa to nás všetkých. A ovplyvniť to môžeš aj ty.
→ Prečítaj si ukážku kapitoly

58

Bolest kolen není rozsudek

Nejčastější stížností horalů a sportovců je bolest a nepohodlí v kolenou. Je to opravdu tak vážné? Můžeš si s tímto problémem pomoct sám?

68

Svoboda znamená zodpovědnost

Sibiřským pastevcům sobů je jedno, kdo je dnes prezidentem země, jaký je směnný kurz a zda jsou sociální sítě stabilní. Protože všechny tyto společenské konvence nemění jejich životy.

84

Hory nevědí, že jsi žena

Se švýcarskou horolezkyní Caroline North o symbióze s přírodou, proč nedobývá vrcholy a co je na její profesi nejúžasnější.

92

Alpský region Valdigne je rájem pro hikery

V Alpách existuje místo, kam se rozhodně musí vydat ti, kteří hledají úžasnou přírodu himálajských hor, eleganci patagonských vrcholů a kvalitu italské pohostinnosti.

102

Pět dní na treku úbočím Mont Blancu

V roce 2019 se zrodil Hidden Wilderness Ring, pětidenní trek v údolí Aosty, který spojuje asi sedmdesát kilometrů stezek až do nadmořské výšky 3000 metrů.

120

Sedem dôvodov, prečo navštíviť Malú Fatru

Srdce severného Slovenska, ktoré otvára bránu k takmer všetkým prírodným krásam na jednom mieste. Malá Fatra, jedno z najkrajších pohorí Slovenska.

132

Hrebeňom Malej Fatry

Každý turista raz príde do momentu, keď mu jednodňová turistika nebude stačiť. Bude hľadať väčšie dobrodružstvo a nový rozmer zážitku na horách.

142

Krst Snehom

Kedysi herec, dnes chatár. Andrej Hrnčiar otočil svoj život o stoosemdesiat stupňov. Obľúbenú Chatu pod Chlebom nedávno zrekonštruoval.

148

Naučila som sa žiť bez veľkých plánov

Robí výstupy v Tatrách s horským vodcom, skúša lezenie na ľadopádoch aj skalách a najnovšie sa chystá na Mont Blanc. Speváčka Zuzana Smatanová.

 

Koľko stojí Hikemates magazín?

Ak máš zakúpené členstvo v Hikemates, máš nárok na 2 € zľavu na kúpu aktuálneho vydania a 4 € zľavu na kúpu predplatného. Pre uplatnenie zľavy sa musíš zaregistrovať na shop.hikemates.com a použiť zľavový kód “ČLEN2” (pre aktuálne vydanie) a “ČLEN4” (pre predplatné). 🙂

Hikemates magazín - 4. vydanie

18 €

Aktuálne vydanie

 • Štvrté vydanie Hikemates magazínu
Kúpiť magazín
Hikemates magazín 4 + predplatné

54 €

Štvrté vydanie + predplatné na rok 2023

 • Štvrté, piate a šieste vydanie
  Hikemates magazínu
 • Ďalšie dva magazíny každý rok
 • Poštovné na predplatné zadarmo 
 • Automatická obnova predplatného 
Predplatiť magazín
Hikemates magazín minulé vydanie

12 €

Tretie vydanie

 • Tretie vydanie za výhodnú cenu
Vypredané!

Tvoje predplatné sa začne s 5. vydaním Hikemates. Ďalšie vydanie ti budeme posielať každý polrok.
Platba sa automaticky obnoví každý rok. Predplatné môžeš kedykoľvek zrušiť.

Zážitky s Hikemates Magazínom

Časté otázky

 • Je poštovné v cene?

  Pri ročnom predplatnom áno. Pri aktuálnom alebo minulom vydaní budeš musieť za poštovné zaplatiť extra.

 • Ako funguje predplatné?

  Keď si kúpiš predplatné, doručíme ti každé ďalšie vydanie hneď ako vyjde z tlače. Platba z tvojej platobnej karty prebehne automaticky každý rok. Ničoho sa nemusíš obávať, peniaze z karty ti nikdy nestiahneme bez toho, aby sme ťa o platbe najskôr informovali emailom. Vždy budeš mať teda možnosť rozhodnúť sa, či chceš v predplatnom pokračovať. V nastaveniach svojho predplatného máš možnosť zmeniť svoje fakturačné údaje, dodaciu adresu alebo predplatné zrušiť.

 • Ako dlho bude trvať doručenie?

  Ak už máme magazín na sklade, doručíme ti ho tak rýchlo, ako to pôjde. Akonáhle zašleme tvoju objednávku, pošleme ti potvrdzujúci email. Doručenie v rámci Slovenska trvá zvyčajne 3 pracovné dni.

 • Môžem kúpiť predplatné magazínu ako darček?

  Áno. Ak kupuješ predplatné ako darček, odporúčame ti kúpiť ho spolu so 4. vydaním. Magazín dáš ako darček pod stromček spolu s darčekovým poukazom. Ako adresu dodania nastav svoju adresu. Potom, čo obdržíš 4. vydanie zmeníš adresu dodania v účte predplatného na adresu obdarovaného aby sme ďalšie vydania posielali priamo jemu.

  Darčekový poukaz, ktorý si vytlačíš, si môžeš stiahnuť na tomto odkaze.

Zľavy, ktoré získaš s Hikemates členstvom
Zľavy na ubytovaní VYSOKÉ TATRY Západné Tatry NÍZKE TATRY VEPORSKÉ a STOLICKÉ VRCHY STRÁŽOVSKÉ VRCHY MALÁ FATRA VEĽKÁ FATRA MURÁNSKA PLANINA MALÉ KARPATY PIENINY POVAŽSKÝ INOVEC ZĽAVY VO VYBRANÝCH OBJEKTOCH KČT ZĽAVY VO VYBRANÝCH OBJEKTOCH ÖTK – ÖSTERREICHISCHER TOURISTENKLUB Zľavy v obchodoch