Útulňové kity

Okrem rekonštrukcií a stavby útulne sme sa z vyzbieraných finančných prostriedkov v rámci projektu #ZažiÚtulne rozhodli vybaviť 10 útulní výbavou, ktorá by na nich nemala chýbať.

Okrem útulní, ktoré postavíme s podporou partnerov a sami, útulňové kity poputujú na útulňu Líška na Čertovici, na útulne postavené vďaka OZ Cesta hrdinov SNP na trase cesty SNP, na útulni Ramža po jej rekonštrukcii a na útulňu Salaš pod Suchy a Mandolína vo Veľkej Fatre.

Útulnový kit sa skladá z dôležitých drobností ako zásoba zápaliek, lekárnička, sada na vyberanie kliešťov, podpaľače, ale aj z väčších náradí ako lopata či sekera.

Už je iba veľmi dôležité, aby sme všetci chápali, že vybavenie na útulni má na útulni aj zostať pre jej ďalších návštevníkov.

Doteraz sa nám s pomocou dobrovoľníka Adama a jeho parťákmi podarilo umiestniť útulňový kit na útulňu Líška a časť kitov na útulne vo Veľkej Fatre.

Podpor nás

Ak chceš projekt podporiť, môžeš tak spraviť zapojením sa do niektorej z brigád alebo finančným darom. Ten môžeš poslať na účet KST Hikemates SK2411000000002940083458 (v platbe uveď, že ide o dar na útulne).