Poď s nami na 4. večer o horách a ľuďoch - Hámor, Barabáš, Štěrbová aj Demján

Malý Kriváň

Malý Kriváňokruh z Vrátnej

 Vrátna, chata - Stará dolina - Sedlo za Kraviarskym   Chrapáky   Sedlo Bublen   Malý Kriváň - Sedlo Bublen - Veľký Kriváň, hrana - Veľký Kriváň - Veľký Kriváň, hrana - Snilovské sedlo   Vrátna, chata

 • Pozícia na mape Slovenska
 • Dĺžka trasy 15,8 km
 • Celkový čas 7:00 h
 • Stúpanie+1 312 m
 • Náročnosť
GPX
Mapy.cz
 • Max. nadmorská výška 1 709 mnm
 • Min. nadmorská výška 693 mnm
 • Stúpanie+1 312 m
 • Klesanie-1 312 m

Praktické informácie

Výstupová trasa

 Vrátna, chata – Stará dolina – Sedlo za Kraviarskym   Chrapáky   Sedlo Bublen   Malý Kriváň – Sedlo Bublen – Veľký Kriváň, hrana – Veľký Kriváň – Veľký Kriváň, hrana – Snilovské sedlo   Vrátna, chata

O trase

Je ,,menším bratom" neďalekého Veľkého Kriváňa, no ničím za ním nezaostáva. Zároveň je to druhý najvyšší vrch v Malej Fatre. Celá trasa na tento vrchol je bohatá na výhľady a je úžasným zážitkom pre každého milovníka hôr. Na vrchole sa nachádza viacero miest vhodných na bivakovanie. Malý Kriváň ponúka nezabudnuteľné výhľady napríklad na Veľký Rozsutec, Stoh, Chleb i Veľkú Fatru, Strážovské vrchy a Kysuckú vrchovinu. 

Všeobecné info

 • Vhodné pre detiNie 
 • Značená trasaÁno 
 • čo si zbaliť?Pozri checklist
 • Občerstvenie cestouNie 

Doprava

Alternatívy

Fotogaléria

Union

Poistenie na hory

Už od 0,48 € / deň.

Viac informácií

Aktuálne počasie

Deň 6h 12h 18h Teplota Zrážky Vietor
Zajtra PartlyCloud LightCloud LightRain 17°C 0,2 mm 3,6 m/s
Pozajtra PartlyCloud LightCloud LightRain 17°C 0,2 mm 3,6 m/s
Popozajtra Rain PartlyCloud LightCloud 16°C 1,4 mm 2,2 m/s

Diskusia k túre

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre. Buď prvý!

{{ comment.fullname }} {{ comment.created_at | formatDate }}
{{ comment.upvotes - comment.downvotes < 0 ? '' : '+' }}{{ comment.upvotes - comment.downvotes }}

{{ comment.message }}

Odpovedať
{{ reply.fullname }} {{ reply.created_at | formatDate }}
{{ reply.upvotes - reply.downvotes < 0 ? '' : '+' }}{{ reply.upvotes - reply.downvotes }}

{{ reply.message }}

Odpovedať
Ukázať všetky odpovede ({{ Object.keys(comment.replies).length - 1 }}) Skryť odpovede
Počasie na dnes PartlyCloud 17°C 0,2 mm 3,6 m/s

Detailná trasa

 1. 750 m Vrátna

  Vrátna dolina sa nachádza v Krivánskej Malej Fatre a je vyhľadávaným strediskom letných i zimných turistických aktivít. Leží v susedstve s obcou Terchová a je pre turistov atraktívna pre rôzne športové podujatia. Vrátna je známa pre lyžovanie a turistiku, je východiskovým bodom pre rôzne túry a cykloturistiku. V okolí sa vypínajú vrchy ako Poludňový grúň, Príslop, Chleb a celý hrebeň pohoria.

 2. 1510 m Bublen

  Toto trávnaté sedlo nachádzajúce sa na hlavnom hrebeni Krivánskej Malej Fatry leží v nadmorskej výške 1510 m.n.m. Presnejšie sa rozprestiera medzi vrchmi Pekelník a Malý Kriváň v oblasti, ktorá je považovaná za turisticky najatraktívnejšiu. Na tomto mieste sa križuje viacero turistických chodníkov a aj preto je nadšencami turistiky často vyhľadávané.

 3. 1671 m Malý Kriváň

  Je ,,menším bratom" neďalekého Veľkého Kriváňa, no ničím za ním nezaostáva. Zároveň je to druhý najvyšší vrch v Malej Fatre. Celá trasa na tento vrchol je bohatá na výhľady a je úžasným zážitkom pre každého milovníka hôr. Na vrchole sa nachádza viacero miest vhodných na bivakovanie. Malý Kriváň ponúka nezabudnuteľné výhľady napríklad na Veľký Rozsutec, Stoh, Chleb i Veľkú Fatru, Strážovské vrchy a Kysuckú vrchovinu.

 4. 1609 m Pekelník

  Pekelník je vrchom Malej Fatry, jeho nadmorská výška dosahuje 1609,3 m.n.m. a susedí s Veľkým Kriváňom a sedlom Bublen. Vrch Pekelník je šiestym najvyšším vrchom v Malej Fatre a je veľmi dobre dostupný z mnohých miest. Pre tých, ktorým sa predsa len nechce šlapať po vlastných nohách je k dispozícii lanovka z Vrátnej do Snilovského sedla.

 5. 1709 m Veľký Kriváň

  Veľký Kriváň je najvyšším vrcholom Malej Fatry a zároveň súčasťou hlavného hrebeňa Kriváňskej časti. Turisticky je tento vrchol často vyhľadávaný pre jeho veľmi pekné kruhové výhľady. Trasy na vrchol majú stredne ťažkú až ťažkú obtiažnosť, pre menej náročných turistov je možnosť využiť sedačkovú lanovku z Vrátnej doliny až k Snilovskému sedlu.

 6. 1524 m Snilovské sedlo

  Vo výške 1524 m.n.m. leží Snilovské sedlo, ktoré je lúčnatou a horskou plochou v najatraktívnejšej časti hlavného hrebeňa Krivánskej Malej Fatry. Nachádza sa medzi vrcholmi Veľký Kriváň a Chleb. Nielen chodníkom ale aj kabínkovou lanovkou je možné dostať sa do tohto sedla a to priamo od chaty Vrátna vo Vrátnej doline.

 7. 750 m Chata Vrátna

  Chata Vrátna sa nachádza na konci Vrátnej doliny v Krivánskej Fatre. Len o kúsok ďalej sa rozprestiera Veľký Kriváň, ktorý je iste lákadlom pre mnohých turistov. K dispozícií priamo z chaty je kabínková lanovka smerujúca na Snilovké sedlo, Chleb. Okrem toho je chata východiskovým bodom pre rôzne turistické trasy.

Prihlás sa

Zabudnuté heslo

Ešte nemáš účet? Zaregistruj sa.

S takouto výbavou sa nikde nestratíš
Zdieľaj trasu!
Uprav údaj a pomôž komunite
Pomôž komunite, vytvor alternatívnu trasu
Chceš vytvoriť alternatívnu trasu teraz?
Prešiel si už túto trasu? Ohodnoť ju
Pomôž komunite zdieľaním užitočných informácií z trás, ktoré si prešiel.