Poď s nami na 4. večer o horách a ľuďoch - Hámor, Barabáš, Štěrbová aj Demján

Hory robia ľudí lepšími.
Pridaj sa do Hikemates!

Pridaj sa k 2785 členom

Najnovšie vydanie v predaji

Knižná séria

Prečítaj si rozhovor s Art Davidsonom o zimnom prvovýstupe na Denali. Objav čaro Transylvánskych Álp či nepoznaných miest Nízkych Tatier v detailných sprievodcoch. 164 strán v praktickej tvrdej obálke.

Spoznaj novu knižnú sériu Hikemates

ZĽAVY AJ POISTENIE

Staň sa členom najväčšieho turistického klubu

Chcem byť členom

Večer o horách a ľuďoch

Demján, Hámor,
Štěrbová, Barabáš.
Dobrodružstvá
v Himalájach

Kúp si lístok

Čo sme spolu dokázali? Vďaka naším 2785 členom a partnerom sa nám toho podarilo
naozaj dosť. Práce je však stále dosť, pridaj sa k nám!

3

postavené útulne

7

opravených mostíkov, chodníkov a útulní

8

vydané knihy a magazíny

2785

členov v našom klube

23

komunitných podujatí

Povedali o nás

Matúš a Anna Lašan diaľkoví turisti

Turistika má na Slovensku tradíciu a nevyčerpateľný potenciál. Sme radi, že je tu komunita ľudí, ktorá ju ďalej rozvíja. Či už sú to magazíny, knihy, útulne alebo ďalšie aktivity, všetky majú potenciál priviesť ľudí späť do prírody. Práve to potrebujeme. Sme fanúšikmi Hikemates!

Svetlana Zimanová členka turistického klubu Hikemates

Hikemates idú s dobou. Vďaka účasti na komunitných akciách či kurze zimnej vysokohorskej turistiky nemám núdzu o nových kamošov. Ako architektka oceňujem výstavbu vysoko funkčných turistických útulní, ktoré sú zároveň esteticky zasadené do prostredia.

Pavol Kulanga chatár Skalnatej chaty

Hikemates ma prvý raz zaujali, keď sme začali spolupracovať na posteroch tatranských chát. Vnímam ich ako inovatívnu súčasť KST. Vďaka nim sa pridávajú k prohorským iniciatívam i mnohí ľudia, ktorí doteraz neboli takto aktívni. Hikemates skvelým spôsobom šíria lásku k horám súčasnou rečou.

Patrik Paulínyi fotograf a dokumentarista

Hikemates sú ľudia, ktorí milujú prírodu a páči sa mi, že tejto láske sa snažia učiť i ďalších. Do prírody však nielen chodia, ale snažia sa jej a nám taktiež niečo vrátiť. Opravujú mostíky, útulne a tým nám spríjemňujú naše túry. Za to im patrí jedno obrovské ďakujem!

Nela Gogová blogerka & cestovateľka @nellyy.go

Skvelá komunita, ktorá tvorí skvelý obsah a to nielen na sociálnych sieťach ale i vo forme inšpiratívnych kníh, magazínov či podcastov. Hikemates navyše organizujú komunitné brigády, opravujú zničené mostíky či turistické útulne, ktoré slúžia nám všetkým, turistom.

Hikemates knižná séria

Objav novú knižnú
sériu Hikamates.

Prečítaj si rozhovory v novej knižnej sérii s Artom Davidsonom, Zoltánom Demjánom, Jankou Kalinčíkovou či turistických sprievodcov.

Predstavujeme
ti novú knižnú
sériu Hikemates

Tento rok sme si prešli veľkou zmenou, z magazínu Hikemates sa stala knižná séria, čo spoznáš hneď na prvý dotyk, Hikemates je totiž po novom v pevnej väzbe.

Prečítaj si pútavé rozhovory so Zoltánom Demjánom, prvým Slovákom, ktorý stál na vrchole Everestu s Artom Davidsonom, ktorý uskutočnil prvý zimný výstup na Denali, v pocitovo - 100 stupňoch, či s chatárkou Jankou Kalinčíkovou o Zamkovského chate. V detailnom sprievodcovi na 30 stranách nájdeš tipy na túru v divokých Transylvánskych Alpách, zo Slovenska sme podrobne spracovali sprievodcu Nízkymi Tatrami.

Naša knižná séria vychádza dvakrát ročne, tradične na 164 stranách a prináša trvácny obsah.

Najnovšie vydanie

hand

Staň sa členom najväčšieho turistického oddielu KST a podpor naše aktivity

Aj vďaka podpore našich členov sme schopní budovať najlepší turistický portál, obnovovať a budovať útulne, organizovať komunitné výstupy a súťaže. Pridaj sa k nám!

Chcem sa stať členom

Vybavíš online za 5 minút

  • Komplexné poistenie na hory
  • Až 50% zľavy na ubytovanie
  • Ďalšie zľavy u outdoorových predajcov
  • Prístup na platené podujatia za zvýhodnenú cenu

V Hikemates

je naším cieľom spájať hory a ľudí. Spoznávaním samých seba, učením sa rešpektovať prírodu a zažívaním nových dobrodružstiev sa stávame lepšími ľuďmi.