Najnovšie články

Blog

10 dní slobody

Nápad zdolať niektoré vrchy v Rakúsku a najvyšší vrch Slovinska bol pomerne spontánny. Zrodil sa takmer v rovnakej chvíli v našich šialených hlavách. Tripu predchádzalo krátke plánovanie, balenie, overenie aktuálnej situácie na hraniciach a fúkanie pneumatík. Prvou zastávkou bol vrch Schneeberg, o ktorom píše Jakub Ptačin vo svojom článku ako o jednom z najatraktívnejších pre našincov nielen blízko hraníc.

Blog

Trek v Amerike – Allen Mountain

Glacier National Park sa nachádza v Spojených štátoch amerických, v severozápadnej časti štátu Montana. Má rozlohu 4047 km2. Spolu s kanadským národným parkom Waterton je súčasťou svetového prírodného kultúrneho dedičstva UNESCO ako „Medzinárodný park mieru Waterton-Glacier“. Rozprestiera sa pri hrebeni Skalnatých hôr, nachádza sa v ňom viac ako 130 pomenovaných jazier, niekoľko ľadovcov, pestrá fauna a flóra. Nie nadarmo si Američania nazvali túto rozsiahlu oblasť ako „The Crown of the Continent“.

Blog

Strážov

V tejto komplikovanej dobe farebných okresov som si vybral najvyšších vrch 22 najvyššieho pohoria na Slovensku. Nebudem vás dlho trápiť je to Strážov, ktorý pomenoval aj celé pohorie – Strážovské vrchy. Je súčasťou CHKO Strážovské vrchy, ktoré sú zaujímavo geologicky, floristicky či faunou veľmi pestré, pretože zlučujú Strážovské a Súľovské vrchy.

Blog

Tip na túru – Jazero Ala-Kul, Kirgizsko

Kirgizsko (Kyrgyzstan) je stredoázijská krajina, ktorá ponúka skutočné dobrodružstvo v turizmom ešte stále málo dotknutom regióne, ktorý tak trochu pripomína návrat do čias Sovietskeho zväzu, ale tiež ponúka nádhernú a nespútanú divokú prírodu. Zaujímavosťou je, že táto krajina je zo všetkých krajín na svete najďalej od akéhokoľvek oceánu.

Blog

Hrebeňovka Malej Fatry

Plán bol jasný: vystúpiť z nočného rýchlika v Kraľovanoch, predrať sa lesom na Stoh a z neho následne po hrebeni do Nezbudskej Lúčky. Na papieri to vyzerá krásne a jednoducho, realita je ždibec iná. Poďme na to.

Blog

To jsou panoramata! Alebo krásne výhľady na Liptov z Poludnice

Poludnica je jedným z vrcholov Nízkych Tatier, vysoký 1548m, ktorý ohraničuje Iľanovská dolina zo západu a Jánska dolina z východu. Názov „Poludnica“ jej vraj dali starí Liptáci. Všimli si, že keď sa slnko dostalo nad jej vrchol, bolo pravé poludnie, a teda čas obeda. Má dva vrcholy – Predná a „pravá“ Poludnica. Až si to sem raz poctivo vyšliapete, určite nevynechajte ani jeden.