Poď s nami na 4. večer o horách a ľuďoch - Hámor, Barabáš, Štěrbová aj Demján

Východná Vysoká

Východná Vysokáokruh zo Starého Smokovca

 Starý Smokovec - Rázcestie nad Zrubami - Velická poľana   Sliezsky dom - Poľský hrebeň   Východná Vysoká - Poľský hrebeň - Zmrznutý kotol   Rázcestie pri Sesterskom plese - Zbojnícka chata - Rázcestie nad Rainerovou chatou   Hrebienok   Starý Smokovec

 • Pozícia na mape Slovenska
 • Dĺžka trasy 22,1 km
 • Celkový čas 10:15 h
 • Stúpanie+1 725 m
 • Náročnosť
GPX
Mapy.cz
 • Max. nadmorská výška 2 432 mnm
 • Min. nadmorská výška 982 mnm
 • Stúpanie+1 725 m
 • Klesanie-1 725 m

Praktické informácie

Výstupová trasa

 Starý Smokovec – Rázcestie nad Zrubami – Velická poľana   Sliezsky dom – Poľský hrebeň   Východná Vysoká – Poľský hrebeň – Zmrznutý kotol   Rázcestie pri Sesterskom plese – Zbojnícka chata – Rázcestie nad Rainerovou chatou   Hrebienok   Starý Smokovec

Hikemates magazín
Nové Prečítaj si:
Ako si vybrať lyže na skialp?
Chcem vedieť viac

O trase

Priamo na hlavnom hrebeni Vysokých Tatier leží štít so svojim pyramídovým tvarom, štít Východná Vysoká. Nachádza sa medzi Poľským hrebeňom a Prielomom, dosahuje výšku 2428,6 m.n.m. Turistiku na tento štít sa určite oplatí naplánovať, pretože vám za odmenu ponúkne krásny výhľad na celé Tatry, na Veľkú Studenú dolinu, Velickú dolinu a na okolité štíty. 

Všeobecné info

 • Vhodné pre detiNie 
 • Značená trasaÁno 
 • čo si zbaliť?Pozri checklist
 • Občerstvenie cestouÁno 

Doprava

Alternatívy

Fotogaléria

Union

Poistenie na hory

Už od 0,48 € / deň.

Viac informácií

Aktuálne počasie

Deň 6h 12h 18h Teplota Zrážky Vietor
Dnes Cloud Drizzle Cloud 5°C 0,1 mm 2,7 m/s
Zajtra Sun DrizzleSun Cloud 9°C 0 mm 2,4 m/s
Pozajtra LightCloud LightCloud PartlyCloud 11°C 0 mm 2,6 m/s

Blogové príspevky

Všetky články

Diskusia k túre

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre. Buď prvý!

{{ comment.fullname }} {{ comment.created_at | formatDate }}
{{ comment.upvotes - comment.downvotes < 0 ? '' : '+' }}{{ comment.upvotes - comment.downvotes }}

{{ comment.message }}

Odpovedať
{{ reply.fullname }} {{ reply.created_at | formatDate }}
{{ reply.upvotes - reply.downvotes < 0 ? '' : '+' }}{{ reply.upvotes - reply.downvotes }}

{{ reply.message }}

Odpovedať
Ukázať všetky odpovede ({{ Object.keys(comment.replies).length - 1 }}) Skryť odpovede
Počasie na dnes Cloud 5°C 0,1 mm 2,7 m/s

Detailná trasa

 1. 1010 m Starý Smokovec

  Starý Smokovec je najstaršou tatranskou osadou a centrom Vysokých Tatier. Osada, ktorú turisti navštevujú kôli kúpeľom je taktiež vyhľadávaným turistickým strediskom, ktoré predstavuje východiskový bod pre rôzne turistické chodníky z rozličnou náročnosťou, napríklad na Lomnický či Slavkovský štít alebo k Rainerovej útulni, do Veľkej Studenej doliny alebo na Hrebienok, ktorý je východiskovým bodom pre rôzne ďalšie turistické trasy.

 2. 2200 m Poľský hrebeň

  Toto významné sedlo v hlavnom hrebeni Vysokých Tatier sa nachádza v nadmorskej výške 2200 m. Leží medzi Velickým štítom a Východnou Vysokou a môžeme ho zaradiť medzi najnavštevovanejšie sedlá a tiež medzi často navštevované miesta v Tatrách vôbec. Turisti si z tohto miesta vychutnajú výhľady na okolité štíty ale tiež na Velickú dolinu a Zamrznuté pleso.

 3. 2428 m Východná Vysoká

  Priamo na hlavnom hrebeni Vysokých Tatier leží štít so svojim pyramídovým tvarom, štít Východná Vysoká. Nachádza sa medzi Poľským hrebeňom a Prielomom, dosahuje výšku 2428,6 m.n.m. Turistiku na tento štít sa určite oplatí naplánovať, pretože vám za odmenu ponúkne krásny výhľad na celé Tatry, na Veľkú Studenú dolinu, Velickú dolinu a na okolité štíty.

 4. 2300 m Sedlo Prielom

  Toto turisticky prístupné sedlo hlavného hrebeňa Vysokých Tatier leží medzi Divou vežou a štítom Východná Vysoká. Spája Studenú a Bielovodskú dolinu, patrí k stredne náročným túram. Sedlo sa nachádza v nadmorskej výške 2300 m.n.m. a tak si možno vychutnať krásny výhľad na hory vôkol neho a tiež na široké doliny.

 5. 1960 m Zbojnícka chata

  Zbojnícka chata (1 960 m n. m.) leží v závere Veľkej Studenej doliny. Táto celoročne otvorená chata ponúka pre aktívnych turistov ľahké nočné turistiky a v zime lyžovačky s inštruktorom. Je ideálnym východiskovým bodom pre viacdňové výlety, či už skialpinistické alebo horolezecké. Chata ponúka možnosť ubytovania a stravovania.

 6. 1255 m Bilíkova chata

  Bilíkova chata (1255 m n. m.) nazývaná Bilíčka, je vysokohorská chata vo Vysokých Tatrách. Leží na úbočí Slavkovského štítu blízko Hrebienku a vedie od nej chodník k Vodopádom Studeného potoka. Chata je otvorená celoročne a ponúka možnosť ubytovania a stravovania. Na chate sa nachádza stanica Horskej záchrannej služby.

 7. 1285 m Horský hotel Hrebienok

  Horský hotel Hrebienok (1 285 m n. m.) sa nachádza pod Slavkovským štítom. Leží na vstupnej križovatke turistických trás, preto je ideálnym východiskovým bodom pre turistiku. Ponúka ubytovanie aj občerstvenie počas celého roka. V zimnom období ponúka návštevníkom unikátne ľadové královstvo.

Prihlás sa

Zabudnuté heslo

Ešte nemáš účet? Zaregistruj sa.

S takouto výbavou sa nikde nestratíš
Zdieľaj trasu!
Uprav údaj a pomôž komunite
Pomôž komunite, vytvor alternatívnu trasu
Chceš vytvoriť alternatívnu trasu teraz?
Prešiel si už túto trasu? Ohodnoť ju
Pomôž komunite zdieľaním užitočných informácií z trás, ktoré si prešiel.