Poludnica – komunitný výstup so skvelými odmenami

Novembrový komunitný výstup nášho turistického klubu viedol na Poludnicu. Krásny vrchol v Nízkych Tatrách s výhľadom na celý Liptov. Okrem prvého snehu, ktorý zafarbil krajinu do biela bol tento výstup špeciálny aj vďaka aktivite GEOCACHING o skvelé odmeny od partnera Samsung a testovaniu, ako fungujú inteligentné lokalizačné prívesky Galaxy SmartTag2 aj na horách!

Snehobiela krajina cestou

Naša trasa začala na konci obce Iľanovo, kde sme sa všetci stretli a spoločne vyrazili. Keďže v noci pred výstupom intenzívne snežilo, čakala nás rozprávková krajina a 20 až 30 centimetrov čerstvého snehu. Zažiť prvý sneh v novembri sa nepodarí každý rok! Výstup je jednoduchý a vedie hustým lesom, malými trávnatými hrebeňmi, zopár skalnatými pasážami a jedným rebríkom až na samotný vrchol. Na vrchole nás okrem snehovej nádielky ale čakala hmla a zhoršená viditeľnosť, takže vysnený výhľad na vysokotatranský Kriváň nás počká nabudúce.

Geocaching na zahriatie na vrchole

Už si počul/a o geocachingu-u? Táto obľúbená aktivita si podmanila ľudí po celom svete. Ide o hľadanie skrytých pokladov nazvaných „keška“ na základe GPS súradníc miesta a indícií k ich presnej polohe. My sme si pravidlá trošku prispôsobili kvôli podmienkam a bezpečnosti. Na vrchole sme páskou označili 3 miesta, v okolí ktorých sa skrývali poklady v podobe krabičiek s číslami. Pre šikovných a rýchlych hľadačov sme pripravili 10 odmien a podľa čísla v krabičke sme ich rozdali.

Samsung Galaxy SmartTag2 ako odmena

Piati šťastlivci so skrytými číslami od 1 do 5 v krabičkách, ktorí sa do hľadania pokladov zapojili, získali perfektné a praktické inteligentné prívesky Galaxy SmartTag2 od partnera výstupu Samsung.

Inteligentný prívesok Galaxy SmartTag2 je praktická drobnosť, ktorá ti pomôže udržať si prehľad, kam odložíš svoje najdôležitejšie osobné veci. Batoh, kľúče, kabelku, peňaženku, ale aj chlpatých miláčikov budeš mať s jeho pomocou vďaka vyhľadávaniu cez mobil a dokonca funkcie prezvonenia skvelo pod kontrolou. Viac o príveskoch sa dozvieš priamo na stránke samsung.com.

Odmeny vyčarili na tvárach zúčastnených úsmevy od ucha k uchu a celá aktivita nás príjemne zahriala, keďže na vrchole panovala poriadna zima. Ďakujeme, že ste sa zapojili!

Kam som si odložila batoh?

Na vrchole sme si rovno vyskúšali, ako zariadenia Galaxy SmartTag2 v praxi fungujú. Pripli sme jedno zariadenie na batoh, spárovali ho s appkou SmartThings a batoh schovali. Vďaka označeniu polohy priamo na mapke v aplikácii sme batoh vedeli presne lokalizovať. Ak sme s ním hýbali, všetky pohyby sme mohli na mapke pekne sledovať. Zariadenia bezchybne fungovali aj napriek morkémum chladnému a vlhkému prostrediu, ktoré sme mali na vrchole.

Galaxy SmartTag2 – skvelý pomocník aj pre turistov

Prívesok je pre nás turistov veľmi praktický. Vieš si vďaka nemu uložiť batoh na bezpečnom mieste pod vrcholom a nemusíš ho brať so sebou. Ak si označíš svoj bicykel, môžeš si byť istý/á, že ho nájdeš tam, kde si ho odložila pred túrou v Tichej alebo Kôprovej doline. Ak si prívesok zavesíš na kľúče, nájdeš ich aj v prípade, ak by ti na túre vypadli z vrecka. A v neposlednom rade sa tvoj štvornohý miláčik viac nezatúla bez stopy ani na horách.

Získaj aj ty prívesok Galaxy SmartTag2 – poď s nami na výstup na Štefáničku

Vďaka partnerovi Samsung bude aj posledný výstup nášho turistického klubu v tomto kalendárnom roku špeciálny! Geocaching o skvelé zariadenia Galaxy SmartTag2 si zopakujeme v okolí Chaty M. R. Štefánika kúsok pod hrebeňom Nízkych Tatier. Vyberieme sa sem spoločne už v sobotu 02. decembra a aj ty si srdečne vítaný/á. Všetky podrobnosti o tomto výstupe nájdeš v podujatí na našom Facebook-u.

Tešíme sa na teba!

Pridaj sa do nášho newslettera ✉️

Budeme ti posielať super tipy na túry, nové články a iba užitočné veci. Žiaden SPAM, čestné turistické!

Redakcia Hikemates

Pripravujeme pre vás tie najlepšie články o prírode, vybavení a tipoch na výlety.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *